Problematika kybernetické bezpečnosti

Už jste testovali vaši kybernetickou bezpečnost?

Jsou Vaše data v bezpečí? A jste si jistí? Dodavatelé bezpečnostních technologií vám to jistě tvrdí, ale kdo z nich se to dívá jako hacker? Bez komplexního auditu si nikdy nemůžete být jistí. Základem jsou mimo jiné důkladně proškolení zaměstnanci, kteří dodržují bezpečností pravidla. Podceněním kybernetické bezpečnosti riskujete vysoké finanční ztráty, které mohou firmě zásadně ztížit další fungování. V takovém větším výrobním podniku se může ekonomická ztráta vyšplhat za jeden jediný den i na více než padesát milionů korun! 

Nedodržení pravidel bezpečnosti

Znáte to? Přijdete večer domů, unavení po celém dni v práci, ale ještě potřebujete ještě dodělat pár maličkostí nebo si alespoň přečíst a poslat pár mailů. Jenže pracovní notebook je jste nechali dole v chodbě, nebo dokonce ještě v autě. Je prostě tak daleko, že se vám rozhodně nechce vstát a jít pro něj. Navíc váš domácí notebook je daleko pohodlnější na práci a má i spoustu stažených appek a programů, které firma odmítla zaplatit, i když vám tak ulehčují práci a ještě ke všemu leží na stole dva metry od vás. Tak prostě pracovní záležitosti vyřídíte na svém notebooku a pracovní necháte ležet tam kde je. A vaši zaměstnanci to udělají úplně stejně. 

To je jedna z mnoha chyb, která ohrožuje kybernetickou bezpečnost firmy. Zabezpečení soukromého počítače není nikdy tak důkladné, jako pracovního, kde se předem počítá s manipulací s citlivými a důvěrnými firemními daty. Soukromé počítače mohou být napadeny například malware a v tichosti sbírat hesla, která zadáváme do systémů a nebo odesílat naše důvěrné údaje útočníkům, kteří je zneužijí.

Přečtěte si, jakých sedm největších prohřešků proti kybernetické bezpečnosti můžete spáchat a snažte se jich vyvarovat.

Počty kybernetických útoků vzrůstají

Kybernetické útoky jsou čím dál častější a promyšlenější. S neustále rostoucím počtem zařízení připojených na internet vzrůstají i počty hackerských snah dostat se k vašim důvěrným informacím. Chtěli byste mít klid a vědět, že jsou vaše digitální data v bezpečí? Toužíte po nerušeném spánku s vědomím, že jsou vaši zaměstnanci důkladně proškolení a systémy zabezpečené, ale nevíte, jak to zařídit? Rádi vám pomůžeme, jako odborníci na kybernetickou bezpečnost víme, jak na to.

Jaké je řešení?

Co se týká samotných zaměstnanců a zero-trust přístupu – vyberte si oblíbený scénář etického hackingu – simulace situace, kdy nám dáte naprosto standardní zařízení s vašimi aplikacemi a běžným doménovým účtem. My z této pozice otestujeme, jaké škody by hacker mohl napáchat. Už nemusíte dále tápat a strachovat se co by se mohlo všechno stát, když se uživatel nechá obelstít. 

Myslíte si, že jsou vaše systémy nedobytné? Po tom, co provedeme penetrační test může být vše jinak. Jsme etičtí hackeři – prověřujeme bezpečnost IT systémů a zaměstnanců. Při tomto kyberútoku se ale o svá data bát nemusíte, jeho cíl je totiž jediný: objevit slabá místa, a pomoci je vám zabezpečit.

Máme za sebou stovky provedených testů a našim klientům jsme pomohli objevit tisíce bezpečnostních nedostatků. Přečtěte si, co o nás říkají.

Autor článku

David Pícha

David Pícha

David je u nás zodpovědný za oddělení kybernetické bezpečnosti. Ve volném čase byste ho našli na fotbalovém hřišti, v indické restauraci nebo u grafu akcií a kryptoměn.

Request for sample report of test results

Žadost o vzorovou zprávu výsledků z testu