Penetrační testování

Myslíte si, že zrovna vás si hackeři nevyberou, protože jste moc malá nebo naopak příliš velká ryba? Chyba! Online svět je plný nepřetržitých kyberútoků které mají jediný cíl – získat vaše peníze. Pokud se nechcete nechat obrat, doporučujeme vám se rychle zamyslet nad svou IT bezpečností. Penetrační testy důkladně prověří vaši obranu a pomohou objevit slabá místa, která se musí zpevnit.

Na vás si hackeři nepřijdou

Představte si ten pocit, že máte kybernetickou bezpečnost vyřešenou. Při vyprávění o hackerských útocích a vysokých částkách, které musely firmy zaplatit, byste jen v klidu pokrčili rameny. Vás by se to totiž netýkalo. S důkladně otestovanou infrastrukturou a proškolenými zaměstnanci se nemáte čeho bát. 

Penetrační testy vám pomůžou

Penetrační testy jsou simulace reálných hackerských útoků. Používají stejné techniky i nástroje a pátrají po mezerách v IT systémech i lidské pozornosti. Při pentestech vycházíme z mezinárodních metodik a zakládáme si na profesionálním přístupu a preciznosti. Ono takové testování je dost vážná věc. Některé firmy mají občas obavy z toho, že na ně provedeme hackerský útok, byť etický. Klienti jsou však v bezpečí, naši profesionálové mají zkušenosti ze stovek projektů a ví přesně co dělají. 

Jak testování probíhá

Na začátku si zvolíte, kterou z oblastí chcete prověřit. Na výběr máte z:


Potom si domluvíme podrobnosti. Bude nás například zajímat, jestli nám poskytnete nějaké informace o prostředí nebo si budeme muset vystačit s veřejnými zdroji, stejně jako hackeři. Taky si nesmíme zapomenout domluvit, jak moc mohou být naši penetrační testeři „drsní“ kam až mohou zajít a co vše si mohou dovolit. Pak už zbývá jen dohodnout termín realizace a můžeme jít na to.

Co vám penetrační testy přinesou?

V první řadě budete díky práci našich penetračních testerů v klidu spát s vědomím, že jsou vaše systémy ve vynikající kondici. Každý Pentest na závěr vyhodnotíme a vytvoříme seznam všech slabých míst včetně vyhodnocení jejich závažnosti. To předáte svým technikům a oni už se o vše postarají. Nemusíte se bát, že by to na vás bylo příliš odborné a nerozuměli jste tomu. Máme pro vás nachystané i shrutí, kde vše popisujeme srozumitelnějším jazykem.

Chcete také dostat zprávu o silných a slabých stránkách vašeho cyber security? Domluvte si u nás penetrační test! 

Autor článku

David Pícha

David Pícha

David je u nás zodpovědný za oddělení kybernetické bezpečnosti. Ve volném čase byste ho našli na fotbalovém hřišti, v indické restauraci nebo u grafu akcií a kryptoměn.

Request for sample report of test results

Žadost o vzorovou zprávu výsledků z testu