Erste Premier Trophy 2020

V říjnu tohoto roku se opět posádka tvořená Integřími námořníky vydala do Chorvatska na Erste Premier Trophy – jachtařskou regatu. Vzhledem k situaci, která letos nastala, se naši závodníci účastnili pouze jedné z původně dvou plánovaných regat, ale o to víc namotivováni se do mariny v Biogradu vydali. Pod vedením kapitána Johana Hirnšala se v sedmičlenném týmu sešli společně Managing Director Integry Jiří Harcuba a interní a externí IT specialisté Integry, ve složení Šimon Seidl, Filip Chytraček, Lukáš Fryč, Michal Hudák a Matyáš Pšenička. Soutěžilo se ve třech flotilách lodí – Beneteau First 45 (9 lodí), Elan 350 (7 lodí) a Bavaria Cruiser 41S (11 lodí). Posádka Integry jela na plachetnici Bavaria Cruiser 41S, což je moderní, tří kajutová turisticko-regatová plachetnice měřící 12,35 metru.

Letošní regata byla plánována jako pětidenní závod, který je složen z nedělního tréninkového dne a 4 závodních dnů. Je zvyklostí věnovat první den až dva před závodem tréninku nutného pro základní sehranost posádky.

Protože naši kluci nechtěli nic podcenit, nalodili se o pár dní dříve, čímž získali více času na trénink a musíme říct, že to se jim opravdu vyplatilo.

První den, sváteční pondělí 28.9., tým Integry odstartoval výborně, s výhrou v prvním závodě a obsazením druhé příčky v závodě druhém, se celkově umístil na druhém místě. V úterý klukům Poseidon nebyl zřejmě moc nakloněn, v obou dvou závodech vyjeli předčasně, byli povinni se vrátit a večer se tak museli smířit se čtvrtým a sedmým místem, stále se však jednalo o chvályhodné umístění.

Karty se obrátily ve prospěch jachtařů Integry ve středu, kdy vypluly dohromady flotily Erste Premier Trophy regaty a IT Regaty, což byla náležitá podívána.  V obou závodech obhájil tým první místo z pondělí a díky tomu se stali vítězi dne. Poslední den se Integří posádka umístila na krásném druhém a třetím místě.

V celkovém pořadí si kluci domů odnesli stříbro.

Tohle jsme vůbec nečekali, obzvlášť po úterním nepodařeném dni“, nechal se slyšet Filip. Společně s Matyášem si ale tento týden pochvalují a věří, že příští rok se na bednu postaví znova, a to díky celkovému vítězství.

Na závěr se k závodu vyjádřil i sám Jiří Harcuba: „Chtěl bych poděkovat Štěpánovi* za předání know-how a za to, že s námi první dny trénoval a díky tomu jsme ho mohli porazit. Zároveň děkuji všem členům posádky, kteří naplno dřeli od rána do večera, nezastavili se a opravdu všichni dělali to, co nejlépe mohli.“

My tímto za celou Integru, ke krásnému druhému místu za celou Integru gratulujeme a jsme si jistí, že příští rok nám to zlato domů dovezou! ?