User and data protection

Většina dnešních útoků využívá v úvodní fázi chybného rozhodnutí neznalého uživatele. Přes uživatele je vedeno až 80 % úspěšných útoků. Vybrali jsme pro vás technologie, které vám pomohou minimalizovat riziko nebezpečí.

Školení a testování uživatelů

Budování informační bezpečnosti ve firmě je nekončící proces, který musí reflektovat jak na dynamické prostředí vlastní organizace, tak i na měnící se vnější bezpečnostní podmínky. Cílem tohoto procesu je snížit riziko spojené s lidskou chybou, tedy s chybou uživatele.

Phishingové kampaně

Jak to děláme?

Naše společnost nabízí produkt phishingových testovacích kampaní k otestování zaměstnanců. Naši techničtí specialisté s vaší součinností připraví simulovaný útok, který je distribuován na vaše zaměstnance. Zjistíme pak kolik zaměstnanců email otevře, kolik klikne na odkaz nebo případně poskytne i svoje přístupové údaje. Výsledkem celé kampaně je přehledný statistický report.

Naše vestavěná automatizace navíc poskytuje snadné způsoby, jak na základě těchto hodnocení přiřadit svým uživatelům cílené vzdělávání.

Endpoint Security

Uživatelé používají mnohdy jedno heslo napříč svými osobními účty a službami, a zároveň takové heslo používají ve firemním prostředí, kde tak vystavují riziku i firemní data. Právě nejčastějším způsobem, jak hackeři pronikají do sítě, je ukradení nebo uhádnutí slabého hesla.

Dnešní antiviry kombinují vícevrstvou ochranu před hrozbami nové generace s dalšími proaktivními technologiemi, jako jsou ovládací prvky aplikací, webu a zařízení, správa zranitelností a šifrování dat do agenta koncového bodu připraveného na EDR s rozsáhlou sadou nástrojů pro správu systémů.

Živnost

Jakou vybrat technologii?

Každý vendor má nějaké speciální vlastnosti, ale všichni námi vybraní vendoři jsou přední výrobci antivirových programů. Například Bitdefender a Kaspersky jsou známi jako nejlepší v boji proti ransomware.

Rádi Vám pomůžeme s výběrem toho správného.

Email Security

Elektronická pošta má v dnešní době bezpochyby největší podíl na šíření malware. Proto je důležité zaměřovat se na emailovou bezpečnost a nespoléhat se na uživatele. Analytické bezpečnostní nástroje využívají nejen známých signatur, ale také mechanismy reputačních databází a dalších algoritmů, které vyhodnocují bezpečnostní skóre každého e-mailu. Pokud skóre přesáhne definovaný limit, je možné zvolit, jak s takovým mailem naložit.

security-265130_1920

Jakou vybrat technologii?

Pro řešení ochrany emailových schránek doporučujeme přední výrobce – Proofpoint, Fortinet nebo Trend Micro. Všichni vendoři mají produkty plně kompatibilní s O365.

E-mailovou bránu lze nasadit jako cloudovou službu nebo i lokálně. Oba produkty poskytují pokročilou vícevrstvou ochranu před celým spektrem hrozeb přenášených e-mailem. Pomáhají vaší organizaci předcházet, odhalovat a reagovat na e-mailové hrozby včetně spamu, phishingu, malwaru a zero-day hrozeb, předstírání identity a Business Email Compromise (BEC) útoky. 

Prevence ztráty dat (DLP)

Obáváte se o bezpečnost citlivých dat Vaší společnosti? Jste si vědomi rizik, kterým jsou Vaše data vystavena? DLP systém využívají společnosti, které předchází vynesení informací ze strany vlastních zaměstnanců i hackerským útokem. 

Představte si, co by se stalo vaší firmě, kdyby unikly informace o obchodním tajemství, data z interního ERP nebo by se data o vašich klientech objevila veřejně? 

[Identifikace, monitoring a ochrana data – od vzniku až po archivaci či zničení.]

Jak funguje technologie DLP?

Technologie DLP umí pracovat ve více místech v prostředí sítě. Pracuje jako agent nasazený na koncových klientských stanicích nebo serverech, ale může být také nasazena na kontrolu databází a souborových serverů.

Opatření proti zcizení dat přes USB nosiče. S DLP je možné velmi účinně omezit tuto hrozbu, a to bez kompletní restrikce USB zařízení. Politika DLP je schopná některé USB povolit jiné zakázat.

Klíčové ochranné vlastnosti DLP proti:

  • vynesení dat přes paměťová media (USB, CD, apod.),
  • uploadování firemní dat do cloudových úložišť (Uloz.to, Dropbox, Úschovna apod.),
  • vynesení citlivých dat přes e-mail.

Kontaktujte nás

David Pícha

Cyber Security Business Development Manager
+420 604 200 062
ITsecurity@integra.cz