Za Integru ještě krásnější

Ve čtvrtek 8.10. odpoledne se žáci a zaměstnanci naší školy již podruhé zapojili do celostátního dobrovolnického projektu „72hodin“. Od čtvrtečního poledne se všichni chopili nejrůznějšího nářadí a společnými silami sklidili úrodu hroznů, jablek a dýní, natřeli zahradní altánek a lavičky novou vrstvou luxolu, ořezali uschlé větve spáleného stromu a připravili školní zahradu na zimu. 

Primáni pod vedením paní třídní profesorky zasadili na místě bývalého spáleniště nový strom, jedličku, která doplňuje sbírku jehličnanů, které se nacházejí v okolí školy. Vzrůstající stromek bude po osm let studia dnešním primánům připomínat jejich nástup do školy.

V jídelně se zatím chystala ochutnávka soutěžních slaných koláčů. Odborná porota zastoupená vedením školy letos vyhodnotila jako vítěze….. . Když se odpoledne nachýlilo, zvedl se studený vítr a začalo pršet, zbývalo jen dokončit práci v našem minivinohradu, uklidit nářadí a jít se schovat někam do tepla.

Pořadatelé projektů tímto děkují vedení školy za materiální a morální podporu, rodičům a studentům za účast v projektu a zapojení do soutěže a také panu Rothovi, který zapůjčil na akci elektrickou pilu, bez které by šla práce mnohem hůř.

Mgr. Jana Nešporová

Na stránku Institutu Na stránku mateřské školy Na stránku základní školy Na stránku gymnázia
Česky English