Primáni vzkazují: Protřiďte si své šatníky! Právě teď je vhodný čas!

V rámci předmětu Výchova k občanství se žáci zamýšleli nad tím, jak v čase mrazů, sněhu a plískanic pomoci lidem bez domova.

Autorky plakátu: Lenka Dědková, Darina Krasnova


Týden vědy 2016


Návštěva vědeckých pracovišť

Přírodovědný  tým i v letošním školním roce využil nabídky AV ČR, která pořádá v rámci Týdne vědy a techniky dny otevřených dveří,  a vyslal skupiny studentů na exkurzi na různá vědecká pracoviště. Hlavním cílem bylo ukázat studentům, co obnáší opravdová vědecká práce v přírodovědných oborech a jaké jsou možnosti uplatnění absolventů přírodovědeckých fakult, a také vzbudit či podpořit v nich zájem o zkoumání okolního světa i jinak, než prostřednictvím displeje mobilního telefonu. Kvintáni ve středu 2.11. navštívili Botanický ústav AV ČR na Lidické ulici, kde se seznámili s paleobotanickými metodami a ekotoxikologií a sextáni si o den později vlastnoručně vyzkoušeli laboratorní techniky v Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR na Veveří. Poté pokračovali do Ústavu zoologie obratlovců AV ČR na Květnou, kde je čekala přednáška o pobytu na výzkumné stanici na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě a prohlídka experimentálních chovů ryb.  

Přestože vědecká práce je studentům zatím poměrně vzdálená, projevovali živý zájem o přístrojovou techniku a o chovy pokusných zvířat. Pokud se podařilo zasít do nitra studentů semínko zájmu o zkoumání přírody, což se projeví například při výběru seminářů či maturitních předmětů, pak byla tato mise úspěšná.

Jana Nešporová


Projekt "72 hodin" 2016

Projekt 72 hodin

Ve čtvrtek 13.10. se celá naše škola již potřetí zapojila do celostátního dobrovolnického projektu 72 hodin, jehož heslem letos bylo „Pomáhám, protože chci“. Celý den se na naší školní zahradě střídaly skupiny dětí a vylepšovaly, co se dalo. Maláčci z mateřinky dopoledne sbírali kaštany za vydatné pomoci prvňáčků a odpoledne všichni ostatní budovali, pleli, sklízeli, sázeli, shrabovali a uklízeli okolí školy.  Z hmatatelných výsledků práce se budeme těšit ještě dlouho, protože jižní svah nutně potřeboval nové schody a dostal je od oktavánů. Mateřská škola rovněž nutně potřebovala zahradní domeček z palet a dostala ho od septimánů. Permakulturní záhon před okny ředitelny získal nové oplocení od kvinty a ze sklizené úrody jablek, hroznů a aronie už jsou usušené záchranné křížaly proti jarní únavě, vylisovaná šťáva a uvařená marmeláda … zatím jen na ozdobu. Primáni zasadili meruňku, kterou budou pozorovat ještě dalších osm let jak roste a sextáni se pokusili přesadit ořešák, což se nakonec také podařilo. Když byla všechna práce hotova a studenti se stále nechystali jít domů, rozdělali oheň, opekli si na něm přinesené špekáčky a užili si konec příjemně stráveného pracovního odpoledne. Děkujeme všem účastníkům akce za projevené nadšení a dobře vykonanou práci.

Mgr. jana Nešporová


Pálavské dráče 2016

17.6. se naši studenti již tradičně zúčastnili závodu dračích lodí Pálavské dráče. Příprava na tento závod proběhla již v Brně na loděnici v Pisárkách, kde účastníci prošli základním tréninkem, seznámili se s technikou pádlování a vyzkoušeli si nejen start, ale i délku trati.

Pro mnohé ze studentů byla dobrodružstvím již cesta vlakem do Břeclavi, kde se závod konal. Do poslední chvíle nebylo jasné, jestli vydrží pěkné počasí, nebo jestli dorazí meteorology slibovaná vichřice s bouřkami. Nakonec vše dopadlo výborně. Ve dvou rozjížďkách se podle součtu časů určilo nasazení posádek do finále. Integra Team Junior obsadil zasloužené druhé místo a vylepšil si tak skóre z minulého roku. Také Integra Team složený ze starších studentů si vyjel účast ve finále A, kde nakonec v silné konkurenci skončil na třetím místě. Sbírka trofejí se nám tedy rozrostla o dva nové poháry.

Mgr. Jana Nešporová


Za Integru ještě krásnější

Ve čtvrtek 8.10. odpoledne se žáci a zaměstnanci naší školy již podruhé zapojili do celostátního dobrovolnického projektu „72hodin“. Od čtvrtečního poledne se všichni chopili nejrůznějšího nářadí a společnými silami sklidili úrodu hroznů, jablek a dýní, natřeli zahradní altánek a lavičky novou vrstvou luxolu, ořezali uschlé větve spáleného stromu a připravili školní zahradu na zimu. 


Internetová matematická olympiáda

Žáci sexty a septimy gymnázia INTEGRA

V úterý 24. 11. se sešlo sedm vybraných žáků ze sexty a septimy, aby společnými silami vyřešili 10 zapeklitých úloh internetové matematické olympiády. Zadání získali přímo z webu Ústavu matematiky VUT Brno a pod vedením Alberta Kasala z 6.A se pustili do výpočtů. Dvě hodiny bez přestávky celý tým usilovně hledal a nacházel vhodné postupy, které byly mnohdy nad rámec středoškolského učiva. Týmu bohužel scházel student se znalostmi z oktávy, ale i s tím se zbylí řešitelé vyrovnali.


Žáci gymnázia INTEGRA na dni otevřených dveří Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR

Projekt tercie a prváku

Dne 12.11.2015 se třídy 3.A a 1.Č zúčastnili dne otevřených dveří Ústavu přístrojové techniky akademie věd ČR. Postupně jsme si prohlédli 6 ukázkových pracovišť.


Exkurze ve vile Tugendhat

Brněnské gymnázium INTEGRA jako škola UNESCO navštěvuje památky chráněné touto organizací


Projekt škola za školou na gymnáziu INTEGRA

Zapojili jsme se do projektu Škola za školou


Na stránku Institutu Na stránku mateřské školy Na stránku základní školy Na stránku gymnázia
Česky English