Internetová matematická olympiáda

Žáci sexty a septimy gymnázia INTEGRA

V úterý 24. 11. se sešlo sedm vybraných žáků ze sexty a septimy, aby společnými silami vyřešili 10 zapeklitých úloh internetové matematické olympiády. Zadání získali přímo z webu Ústavu matematiky VUT Brno a pod vedením Alberta Kasala z 6.A se pustili do výpočtů. Dvě hodiny bez přestávky celý tým usilovně hledal a nacházel vhodné postupy, které byly mnohdy nad rámec středoškolského učiva. Týmu bohužel scházel student se znalostmi z oktávy, ale i s tím se zbylí řešitelé vyrovnali.

Důkazem kvality toho týmu je i to, že hned po zveřejnění oficiálních správných výsledků úloh v jednom z nich našel Emil Kořista ze septimy zásadní chybu, kterou si následně organizátoři museli opravit.

Na výsledkovou listinu si však musíme ještě počkat. Bude jistě zajímavé zjistit, jak se naši studenti umístili mezi dalšími 219 středními školami z ČR i Slovenska.

Poděkování a pochvala za přístup a vynaložené úsilí patří septimánům Vojtěchu Kostelkovi, Emilu Kořistovi, Pavlu Vernerovi, Nikole Perenčayové, dále studentům sexty Martinu Vránkovi, Filipu Vybíhalovi a lídrovi týmu Albertu Kasalovi.

Za učitele matematiky na Integře

Mgr. Zdeňka Ondračková

Na stránku Institutu Na stránku mateřské školy Na stránku základní školy Na stránku gymnázia
Česky English